| Valy_8786 a întrebat:

In momentul de fata, intr-o tara ca Romania, mai are rost sa visezi ca o sa ti se indeplineasca visele?

7 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Dar visul sa ne facem o tara frumoasa nu putem avea?

| anad a răspuns:

Da, dar pe langa vise trebuie sa inveti pe branci si sa-ti dai interesul pentru a fi bun si foarte bun in profesia pe care o alegi!

| Razvan a răspuns:

Dar amaratii din Afganistan ce sa mai zica? Aia din lumea a treia care isi ucid copii si ii mananca ca n-au ce? Aia oameni cu probleme.Nu noi romanii care suntem invatati de mici sa aruncam mata moarta in curtea vecinului si sa dramatizam totul.Asta e.Noi sa fim sanatosi si sa putem munci ca de bine de rau meseria e bratara de aur... iar visele sunt pentru filozofiwinking

| gabriela a răspuns:

Noi avem aici acelasi scop cu totii : sa ne ajutam intre noi - TPU = toti pentru unul - Scopul tau difera. tu inciti, invrajbesti, bagi pesimismul in toti, esti pur si simplu un agitator! Nu este frumos!

| cretzufinish a răspuns:

Macar visul e gratuit.hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca visele tale sint conditionate de cea ce poate face tara pentru tine si nu tu pentru ea, nu mai are rost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visele fiecarui om se pot indeplini, dar daca te lasi conditionat de ce se intampla in Romania, si nu faci nimic, nu -ti vei indeplini niciodata visele.