| ady_4274 a întrebat:

Daca fac facultatea de drept si intru in politie ce devin?
Astept un raspuns rapid...ms

8 răspunsuri:
| georgesur a răspuns:

Politai...

| stefangeles a răspuns:

Ajungi gabor cu siguranta dar trebuie sa ai relaii ca sa intri in sistem sa te stie lumea om de incredere ca nu dai cu ciocu cand fac cate o captura sau mai stiu eu ce laughing iar grade, pai odata la 2 ani dai examen de grad te costa cam 5000lei sa poti sa stai pe la Sibiu vreo 2 luni sa faci pregatiri si sa dai examene si iti mareste gradul dar pentru tot efortul tau unu cu un grad mai mare primeste 5lei marire de salariu daca cresti in grad laughing)) asa ca las-o balta, tata e agent de 20 de ani si are salariul cu 100lei mai mic decat un colonel cu cate-va grade mai mare ca el si nu se plange laughing

Sfatul meu NU TE FACE POLITIST! nu doar ca rade toata lumea de tine dar pe langa faptul ca faci contract cu statul si trebuie sa vii cant de cheama ei la orce ora eu pe taica-miu sunt zile in care nu-l vad pe acasalaughing si concediu mai din parti, pe langa faptul ca niciodata nu ia bani la timp laughing Bafta fa-te procuror sau avocat astia iau bani multi big grin

| eugem35 a răspuns:

Un ofiter superior ci ce fac facultatea si ajung in politie si daca faci dreptul ajungi ciar procuror sau ofiter criminalist

| eugem35 a răspuns:

Un politist care are facultatea are si un salariu mai mare si o functie mare si cum se stie functia doboara gradu automat ai salariu mare

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ofiterwinking succes

| AlexanderChristianFenty a răspuns:

Ai nevoie de bani sa inteleg dk te faci politist?laughing toti ce`i ce vor sa devina politisti, viseaza la spagi si mitalaughing sper sa nu devii unul dintr`e ei... ce devii? hmm, comandant nu te pun, v`ei fi ultimul in grade, 2 grade banuiesc

| aneki a răspuns:

Hmmm...presupun ca purtator de cuvant. Daca ai ambitie.Mult succes oricum, o facultate de drept si un loc de munca in cadrul politiei e o alegere buna.