| NoemiLorena a întrebat:

Daca la liceu intru la filologie,si aleg limba spaniola, o invat acolo sau trebuie sa o stiu dinainte?

2 răspunsuri:
| GeorgeBerbec a răspuns:

Trebuie sa o stii dinainte... Aceeasi situatie am si eu. In generala am facut doar Lb. Spaniola dar in zona in care stau eu doar de limba italiana si limba franceza sunt licee.

| Adry05 a răspuns:

Trebuie sa o stii. O alegi ca a 2-a limba cred, se considera ca ai 4 ani de studiu in spate.
DAca vrei neaparat sa o inveti, inscrie-te, oricum si ceilalti nu cred ca vor fi la un nivel foarte avansat.