| Otto2014 a întrebat:

Ca sa invat o limba straina trebuie sa mi stiu si limba actuala la perfectie? Vreau sa invat engeza si spaniola.

Răspuns Câştigător
| DenisIonut01 a răspuns:

Nu cred ca este necesar acest lucru, asta daca nu vrei sa inveti acele limbi pentru a fi traducator in acest caz da ai nevoie sa stii si limba materna, cum altfel treduci corect?

3 răspunsuri:
| Kenya a răspuns:

Nimeni nu stie limba materna le perfectie laughing Indiferent, e imposibil.

| TheCuriousMonkey a răspuns:

Da, dacă vrei să înveţi bine şi gramatica limbii respective.

| BeatriceMaria04 a răspuns:

Depinde de tine. Daca ai vointa si vrei sa inveti la ambele limbi cu siguranta poti, caci nimic nu e fara munca pe lumea asta. Daca esti lenes si de abia stii 2 cuvinte in engleza pentru ca nu inveti, pune-te cu burta pe carte.

♥v♥ Fundita?