| Nikolaus a întrebat:

Anul asta intru in clasa a 9-a. Întrebarea este daca e sa alegem(clasa) o limba optionala(sa zicem dintre germana si spaniola) si eu si altii aleg germana(eu stiu germana), dar marea majoritate alege spaniola o sa faca toata clasa spaniola? Eu nu as invata spaniola nici daca ar fi ultima limba care sa nu o stiu.

1 răspuns:
| AnaidD a răspuns:

Hey! La mine in clasa doar 8 au ales sa faca germana si nu a fost nicio problema.
Deci nu cred ca vei fi obligat sa faci spaniola daca nu vrei