| ASDFGHSGACOOL a întrebat:

Daca lucrezi la o firma de paza si intre timp esti condamnat cu suspendare in cat timp cei de la firma pot afla asta?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul depinde de felul cum isi supravegheaza firma angajatii, puteau afla din timpul procesului, a doua zi dupa pronuntarea hotararii ori dupa un timp.
Regulamentul acestui gen de firme, precum si contractul individual de munca, trebuie sa contina, si de regula contin, obligatia angajatului de a anunta imediat firma in astfel de cazuri, daca nu anunta fapta poate constitui abatere disciplinara si se poate sanctiona inclusiv cu desfacerea contractului individual de munca. Numai bine!

1 răspuns:
| bellatrix24 a răspuns:

Nu cred ca au cum sa afle. Doar daca iti cer cazierul