| Mihaicatalin412 a întrebat:

Daca ma duc la un liceu militar sunt obligat sa ma fac politist sau altceva asemanator?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Terminand un liceu militar sau de oriceare vrei tu, nu are nici o importanta, putand sa te faci ce vrei tu in viata, duap terminarea acelui liceu.

Liceul militar este ca o trambulina DOAR pentru cei care vor s-a faca o cariera militara, mergand la o Academie militara sau angajandu-se in armata ca soldati.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu esti obligat sa urmezi o scoala militara sau de politie, poti merge la orice facultate vrei.

| darrio2007 a răspuns:

Tu ce crezi, daca e liceu militar?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți să te faci ce vrei după liceul ăla.