| Neagoe_Stefan_1994 a întrebat:

Daca ma duc la un liceu pe profil de filologie pot da la academia militara dupa ce termin?
Funda

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Da, poti merge la orice facultate doresti, indiferent de liceul pe care il termini. Singura conditie este sa ai bacul luat.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Nu conteaza asta. Eu am fost la real-uman si am invatat algebra de real, am dat examen si am reusit.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Toate cele bune!

| moshulica a răspuns:

Da, nu conteaza profilul, poti candida. Nu uita insa ca Academia Tehnica Militara pregateste ingineri si in domeniul asta stiintele exacte sunt foarte importante. Poti gasi tot ce doresti referitor la admitere (valabil pentru 2016) aici:
http://www.mta.ro/wp-content/uploads/2016/03/REGULAMENT-ADMITERE-2016.pdf