| Maxiela a întrebat:

Daca ma transfer la alt profil nu va trebui sa dau diferente(am inteles ca la filologie in a 9 dai teza la logica, 10 psihologie, 11 economie, 12 filozofie) si da ca ma transfer la sfarsitul clasei a 11 nu trebuie sa platesc o taxa, ce liceu imi recomandati din iasi sa fie bun dar nu de fite sau unde merg numai tocilarii si nici unul rau famat; ce se face mai exact la filozofie si economia e bazata pe mate si cat de greu sau usor e?

Răspuns Câştigător
| Meli_7221 a răspuns:

Eu sunt la profil de filologie intensiv engleza...si dau din clasa a 9a teza la engleza, romana, geografie/istorie si latina. Daca nu ma insel teza la logica/psiho/eco/filo se da la profilul stiinte sociale.

1 răspuns:
| FreakyFred a răspuns:

La filologie dai teza 4 ani la latina. la sociologie schimbi teza in fiecare an cum zici tu. nu sunt sigur, dar am auzit ca trebuie sa te muti la sf anului si sa dai o diferenta.