| Jack2726181818 a întrebat:

Dacă muncesc în Germania și am salariul brut 10, 45 euro și o diurna de 6 euro aia 6 euro se acorda la ora sau la zi?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Diurna se acorda pe zile.

| mgtow a răspuns:

Nu uita de taxele care sant 40% pe venit lunar

| darrio2007 a răspuns:

Nu ai patron? Intreaba-l.

| comanantonio17 a răspuns:

Nu îți recomand să te muți în Germania, banii nu sunt "totul". Dacă Dumnezeu voia să te naști în Germania, te-ai fi născut în Germania, Dumnezeu hotărând locul unde ne vom naște. Nu spun că ar fi un păcat să te muți în altă țară, dar singur motiv real este situația materială sau Sistemul de Sănătate. Depinde alegerea ta! O vorbă frumoasă rostită de Domnul nostru Iisus Hristos este "Matei 6:24-27
Nouă Traducere În Limba Română
24 Nimeni nu poate sluji la doi stăpâni: căci ori îl va urî pe unul şi-l va iubi pe celălalt, ori îi va fi devotat unuia şi-l va dispreţui pe celălalt. Nu puteţi sluji şi lui Dumnezeu, şi lui Mamona[a].

Despre îngrijorări
25 De aceea vă spun: nu vă îngrijoraţi de viaţa voastră, gândindu-vă ce veţi mânca sau ce veţi bea, nici de trupul vostru, gândindu-vă cu ce vă veţi îmbrăca! Oare nu este viaţa mai mult decât hrana şi trupul mai mult decât îmbrăcămintea? 26 Uitaţi-vă la păsările cerului: ele nici nu seamănă, nici nu seceră şi nici nu adună în hambare. Şi totuşi Tatăl vostru cel ceresc le hrăneşte. Oare nu sunteţi voi cu mult mai valoroşi decât ele? 27 Şi apoi, cine dintre voi, îngrijorându-se, poate să adauge măcar un cot la firul vieţii lui[b]?! (Mamona fiind demonul banilor)

| Inked99 a răspuns (pentru comanantonio17):

Eu nu știu de unde apăreți voi și pe TPU laughing)

| comanantonio17 a răspuns (pentru Inked99):

Sunt creștin ortodox. Vreau doar să ajut și să întorc oamenii la Dumnezeu.