| Mateo10 a întrebat:

Daca se scoate antifurtul de la haine in magazin se declanseaza alarma?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Dacă încerci sa îl îndepărtezi își vor da seama. Dacă pur și simplu îl tai cu tot cu material bănuiesc ca nu prea, dar totuși nu văd de ce s-ar risca cineva laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ar avea de ce sa se declanseze, atata vreme cat este scos in magazin, inainte sa iesi cu el pe usa.
Dar atentie, la unele haine scumpe, mai sunt inserate plasturi magnetici, cusuti in haina, pentru ca nu fie vizibili si lucurl sa nu fie furat.

| Hammurabi a răspuns:

De obicei mai există incă vreo două magnetice ascunse. Mai ales dacă e vorba de haine scumpe.

| missfatadelatara a răspuns:

Nu. poți fura în voie. Ce pățești? Câțiva anișori de închisoare și gata.