| VladCosmin007 a întrebat:

Daca sunt la profil de filologie si iau bacul pot sa ma duc la mascati sau la sri? Sau trebuie sa dau bac si din matematica...

3 răspunsuri:
| NOC a răspuns:

Important e sa ai bacul luat. Asta iti va permite sa urmezi una din scolile de politie (ca ulterior sa ajungi mascat cand se scot locuri) sau la ANIMV.

| Violleta2022 a răspuns:

La mascati poti sa te duci acum, iti tagi un fes pe fata si iesi in strada!
Cat despre SRI, trebuie mai mult de atat, trebuie exmane medicale si test psihologic, inainte de a fii acceptat in examen.

| Ha0t1c a răspuns:

Diploma de bac->aplicarea la una din formele de învățământ: scoala de subofițeri sau Academie-> fișa medicală->test psihologic->circuitul->testele scrise (nu stiu daca e ordinea corecta). Dar de la SAS in sus au voie doar ofițerii (cred). Plus ca trebuie sa ai putina vechime in strada, iar la "mascati" multi trec testele putini rămân. Nu e ca in filmele americane; PSIHICUL joacă rolul nr1. Coordonarea si "joacă" în echipa au rolul principal. Fiindca cel din fata ta iti va reprezenta ochii, iar el se va baza pe tine ca ai reflexe uimitoare si ca nu-si va pierde viata happy. Plus multa instructie.