| made1234 a întrebat:

Dacă sunt studentă la facultatea de biologie din cadrul unibuc si aș dori să mă transfer de la departamentul de ecologie la biologie aș putea să fac asta? Si care sunt masterele pe care le-aș putea urma din ecologie?

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Evident ca poti sa faci asta, mai ales in cadrul aceleiasi facultati, dar in functie de cat de similare sunt planurile de invatamant o sa ai materii pe care va trebui sa le recontractezi de la noua specializare.

Cat despre masterat, poti sa le faci pe oricare, la noi legea nu restrictioneaza accesul la master in functie de programul de licenta terminat, poti sa te duci si la poli.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ce ar fi, daca n-ai fi lenesa si te-ai plimba pana la secretariat, sa le intrebi?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Asta ar trebui sa îi intrebi pe profesorii scolii unde esti, ei stiu sigur.