| 070Alexa a întrebat:

Daca te duci la liceu intensiv engleza, de cate ori pe saptamana faci engleza

Răspuns Câştigător
| ygrec25 a răspuns:

De 4 ori

7 răspunsuri:
| pinkpinkbutterfly a răspuns:

Asta o sa depinda si de orar de profesor si de celelalte materi, eu de ex. aveam 6 ore de engleza pe saptamana si cateodata faceam chiar cate 7 renuntand la alte materi. In majoritatea zilelor erau cate 2 ore pe zi unu dupa alata sau cu pauza de 2 ore.Si bineinteleg o sa le ai imartite in 2 sau in trei depinde de profesor, eu facea gramatica, literatura dar si o ora pe saptamana in care doar vorbeam despre anumite teme propuse de profesorare, aveam 2 profesoare si eram inpartiti in 2 grupe, nu stiu daca se mai face asa acum.iar in unele ore pe la sfarsitul saptamani aveam parte numai de jocuri si de diferite activitati distractive bineinteles legate tot de materie.Ti-asi recomanda sa te duci la un profil intensiv engleza te va ajuta mult pe viitor.Si sper sa ai si norocul sa intalnesti profesori potriviti. Mult noroc pe viitor.

| LDDy a răspuns:

Eu am trecut clasa a XII, profil Limbi Moderne iar in clasa a XI faceam 4 ore de engleza pe saptamana. :-)

| stefii58 a răspuns:

4 ore pe saptamana.

| DeliricEdeVina a răspuns:

4-5 ore

| FantasyNight a răspuns:

Minim 4 iar mai tarziu 6

| CanHelpYou a răspuns:

3 sau 4 ori pe saptamana, depinde si de alte aspecte ale profilului.

| Bellsofdeath a răspuns:

Intr-a noua faceam 3 ore+1 optional si eram la limbi moderne intensiv, limba 1-engleza.