| Iuliana186 a întrebat:

Daca te inscrii la o facultate cu predare in limba engleza, examenele si licenta trebuie date tot in limba engleza?

Răspuns Câştigător
| TheRealFantasy a răspuns:

Daca predarea este in engleza, de ce ar fi examenele in romana?
Nu crezi ca logic ar fi sa fie in engleza?

Toate cursurile, seminare, laboratoare, examenele (partiale, colocvii, sesiuni), licenta, master, totul este in engleza, site-ul facultatii, cel de cursuri, astea administrative le poti gasi de obicei in romana, profesorii sunt romani deci te poti intelege in romana cu ei, ma indoiesc in schimb ca ti-ar face subiecte separat in romana.
Asta evident, daca vorbim de o facultate din Romania.

7 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Asa cum in Romania facultatile au locuri speciale pentru tigani, poate facultatea ta are si optiuni pentru a sustine examenele in limbile Piraha, Ayapa Zoque sau Taushiro.

| FaraNumePls a răspuns:

Normal happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Logic.

| francut a răspuns:

Evident. Mai e loc de indoiala?

| AutumnDay a răspuns:

Bineinteles! Am o prietena care este la Stiinte Politice si da, totul este in limba engleza.

| Kyttynna a răspuns:

Logic asa ar fi. Poate la programul acela se inscriu straini care automat nu pot sustine licenta in romana.