| Ungur_Andrei_2000 a întrebat:

Daca termin liceul la un profil stiinte sociale, pot da la o facultate de arhitectura?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Toate cele bune!

| Eastwood a răspuns:

Poti merge si la medicina, nu conteaza unde mergi mai departe, nu trebuie sa aiba legatura profilul de liceu cu cel de facultate. Urmezi ceea ce iti place!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar trebuie sa te pregatesti la desen tehnic si alte lucruri cu cineva.

| antonG a răspuns:

Da, poti merge fara probleme, dar trebuie sa ai in vedere ca este necesara pregatire pentru admitere, la desen tehnic si liber. Pentru Bucuresti, cel mai mare succes il au meditatorii din Bucuresti.

Ca o curiozitate, desi in facultate nu se face matematica, fiind de la uman s-ar putea sa iti fie mai greu sa intelegi cele cateva materii tehnice care se fac de-a lungul anilor, oarecum asemanatoare cu mecanica de liceu. Dar nu e panica, cu chiu cu vai sunt invatabile si alea, chiar si de catre cei mai atehnici.

| LorennaAKAPatruSapte a răspuns:

Da, dar trebuie sa te pricepi la desen tehnic.