| Anderi0102 a întrebat:

Dacă termin profesionala și fac seral și iau bacul pot intra în Armata sau Jandarmerie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți intra în armată și jandarmerie și dacă faci la seral liceul agricol din cel mai prost și sărac oraș din România.
Să ai diploma de bac îți trebuie, unde faci liceul la seral nu contează.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai zis bine, DACĂ.

| mi25 a răspuns:

Daca profesionala se echivaleaza cu 10 clase, poti intra in armata la militari profesionisti.

| blackann a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încerci pe rând la jandarmerie, pompieri și dacă nu intri nici la ăștia încerci la armată.