| Alessia_5785 a întrebat:

Daca termini Dreptul in cadrul Academiei de politie, ce profesie o sa ai si ce salariu vei primi?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vei avea profesia de ofiter de politie si salariul este conform gradului si functiei in care vei profesa.

| eXtreme21 a răspuns:

Pai daca termini dreptul in cadrul Academiei de politie, e clar ca vei lucra in cadrul ministerului romaniei, cel mai probabil procuror, judecator sau alte meserii asemanatoare. In principal se castiga bine, dar totusi sa nu uitam ca o sa lucrezi la stat, deci o sa fii bugetar, nu o sa fie o suma foarte mare. Sper ca am putut sa te ajut.

| dinhoo a răspuns:

Procuror. Arestezi baietii rai.