| deejayoo a întrebat:

Cum e la facultatea de arhivistica din cadrul academiei de politie?
Vreau si eu cateva detalii si daca se poate cum e dupa ce termini facultatea

8 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

La facultatea de arhivistică din cadrul Academiei de poliție vei învăța lucruri ce țin de arhivarea documentelor, sigiliare, numismatică.
Principalele obiective ale Facultăţii de Arhivistică în vederea îndeplinirii misiunilor sale sunt:

Asigurarea pregătirii de specialitate în domeniul fundamental: ştiinţe umaniste, domeniul de studii universitare de licenţă: istorie, specializarea: Arhivistică, finalizată cu diploma de licență;

| deejayoo explică (pentru Anonimuserr):

Am intrat si eu pe site si am citit, as fi vrut un raspuns de la cineva care e deja acolo

| Anonimuserr a răspuns (pentru deejayoo):

Mda nu cred că e nimeni pe aici. Eu zic că nu rentează. Nu ai ce să faci cu ea sincer. Nu merită. Acum pe bune, dacă vrei doar să ten umeri că ai studii superioare poți să o faci. Dacă totuși vrei să faci altceva diferit și ceva concret palpabil te îndrepți către facultatea de istorie.

| deejayoo explică (pentru Anonimuserr):

Cred ca mai degraba cu facultatea de istorie nu stiu cate poti sa faci altceva decat profesor, la arhivistica macar ai locul asigurat.

| Anonimuserr a răspuns (pentru deejayoo):

Și cu arhivitica faci ceva? Îți zic eu clar nu! Pe diploma de licență scrie că ești profesor de istorie.
S-o crezi tu că mai ai loc asigurat cu facutlatea de arhivistică. Cunosc foarte ine domeniul universitar. De vreo 5 ani nu mai ai loc asigurat! Dacă mă crezi bine, dacă nu iarăși bine.

| deejayoo explică (pentru Anonimuserr):

Inca nu m-am decis sigur intre academie si arhivistica, ambele suna tentant

| Anonimuserr a răspuns (pentru deejayoo):

E decizia ta, poți face ce dorești. Succes în alegerea unei facultăți. Dacă cair te pasionează arhivistica nu văd de ce nu ai da admitere la ea. Ține de fiecare de aptitudinile fiecăruia. Mult succes!

| deejayoo explică (pentru Anonimuserr):

Multumesc la fel!