| nom a întrebat:

Daca termini o facultate de relatii internationale, pentru ce meserii poti opta? fundahappy

2 răspunsuri:
| taviyamato a răspuns:

Nu prea iti recomand aceasta facultate, incearca management sau marketing, sunt mai cautate pe piata muncii. Sau eventual poti sa faci facultatea de r.i. dar ca a doau facultate, de ce sa nu faci 2 facultati happy

| mixxjim a răspuns:

Din pacate nu prea ai de ales, mai degraba iei ce gasesti. este o facultate din care nu iesi cu o calificare clara si utila, daca ai pile serioase poti intra undeva in politica sau pe la institutiile statului in departamente de relatii internationale sau sa fii super bun sa ramai sa predai in facultate daca sunt posturi libere. deci daca poti fa altceva.