| zmenta1994 a întrebat:

Daca urmez un liceu de mate info intensiv info si apoi o facultate in domeniul it ...programare...ca job as putea avea?

6 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Programator, pe C/C++, java, oracle, etc. Oricum sa inveti sa lucrezi in mai multe programe si sa fii foarte buna. In IT se plateste foarte bine.
Oricum cel mai mult trebuie sa inveti tu singuria, in facultate mare lucru nu faci.

Oricum multa bafta, si fac. de informatica este o alegere buna.

| Laura a răspuns:

Pai, in primul rand programator IT, web designer si altele.

| Jonnyk a răspuns:

Pai din cate stiu eu la un liceu in domeniul mate info se intra cu o medie foarte mare...Programator IT sau vei gasi nite joburi pe masura... O sa fii o persoana importanta in viata oricum!

| Jonnyk a răspuns:

Pai din cate stiu eu la un liceu in domeniul mate info se intra cu o medie foarte mare...Programator IT sau vei gasi nite joburi pe masura... Oricum sa fii o persoana importanta in viata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa inveti Oracle eu iti recomand http://www.oracle-home.ro

| zmenta1994 explică:

Sunt deja la liceu ...la mate info intensiv info