| sarahh88 a întrebat:

Dacă vreau sa dau la facultatea de limbi străine cu a doua limba germana, o fac de la 0 sau sau nivel mediu? Eu nu am mai făcut germana in liceu. Vreau cât mai multe răspunsuri.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista nivel zero la limbi straine, ca acolo oricum dai admitere la limba aceea, deci trebuie sa fii "avansat", ca sa poti intra la facultate.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Atunci, optează pentru specializarea engleza-romana, franceza -romana, romana-engleza, engleza-franceza, engleza-spaniola (dacă cunoști ambele) etc

| Catrice a răspuns:

Vezi ce zic pe site.
În principiu, la astea se cere un nivel minim de cunoștințe.

| cristimihailov a răspuns:

De ce nu ai incerca o economie sau ceva mai normal?

| Mirel4412 a răspuns:

Nu cred ca te invata regulile de baza, cum nici la facultatea de matematica nu inveti tabla inmultirii din nou