| floreeeeeee a întrebat:

Vreau sa ma inscriu la Facultatea de limbi si literaturi straine, sectia germana-engleza. Cei de la facultate mi-au spus ca germana se studiaza la nivel mediu, dar eu nu am facut germana pana acum. Ce inseamna nivel mediu mai exact si credeti ca as putea recupera cumva?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

și dacă îți iei germana secundar și engleza principal nu te ia cu germana de la 0?

| floreeeeeee explică (pentru Adry05):

Din pacate nu. Specializarea este germana (limba A) cu o limba moderna (limba B, respectiv engleza), nu exista engleza A cu lb B (germana)

| Adry05 a răspuns (pentru floreeeeeee):

Wtf n-am mai auzit facultate de litere să n-aibă engleză principal

| floreeeeeee explică (pentru Adry05):

Exista specializari cu engleza ca lb principala, dar asta este o specializare cu germana ca lb principala

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nivelul mediu este cel al liceelor de limbă română care au în curiculă limba germană. Pentru asta te poți pregăti în privat.

| BlackLight1987 a răspuns:

Cu niste meditații la limba germană, se poate!