| suntcuriossastii a întrebat:

Dăscălii câștiga la fel de mulți bani ca preoții?

3 răspunsuri:
| Alexand3ru1 a răspuns:

Depinde de vechime, locul unde preda sau slujeste in cazul duhovnicului... zonele defavorizate au spor.
Dascalii castiga mai putini banii ca si preotii, mai mult ca sigur.

| fanernest123 a răspuns:

Daca ai contract de munca facut de arhiepiscopie, castigi ceva. Daca nu, ce primesti de la preot...

| Alexandrionelu a răspuns:

Ce mai contează banii când propovăduiești cuvântul Domnului. Uite-te la Preafericitul Daniel ce modest este și ce viata smerita ducewinking