| LanguageMaster a întrebat:

Specialiștii foarte buni din avocatură câștigă mai mulți bani decât specialiștii foarte buni din notariat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de la caz la caz, in functie si de cati clienti au, uneori pot castiga mai mult, alteori mai putin.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Desigur

| CodrutElian1990 a răspuns:

De regula avocatii foarte buni iau procese grele, in care este vorba de milioane. Pe langa onorariul fix, acesta contracteaza si un procent din castig - care merge pana la 10%.
Notarii, ca sunt buni sau rai, sunt platiti cu o taxa fixa, care rezulta din valoarea tranzactiei sau a lucrarii facute, conform catalogului de taxe.