| FanMedical a întrebat:

De ce oamenii care câştigă legal mulți bani sunt în general mai bine văzuți de către societate decât cei care câştigă ilegal mulți bani?

Răspuns Câştigător
| iopoiop1 a răspuns:

In opinia mea, oamenii ce castiga bani in mod ilegal dauneaza in mod direct populatiei, daca 5% din populatia unei tari nu isi plateste taxele, statul trebuie sa isi ia cei 5% de la ceilalti oameni, astfel cresc taxele, iar tu ca om de rand esti nevoit sa induri taxe mai mari. Am dat doar un exemplu, in mare parte cei ce castiga bani ilegal o fac de pe urma celor care ii castiga in mod legal.

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

De ce unii pun niste intrebari atit de retarde incit imi vine sa imi fac cruce, oricit de anticrestin/antireligie as putea fi?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe TPU de ce unii care pun intrebari cretine despre rapiri sunt mai prost vazuti decat altii care pun intrebari normale?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ești troll?

| Roxin a răspuns:

Tie iti place cand esti furat, inselat? Sau cand ti se ofera pretul corect, un serviciu corect?