| Tauriel a întrebat:

De ce pregatire (practica si teoretica) am nevoie pentru a deveni actrita?

Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

Un actor/ o actrita complet/a are nevoie de chemare, are nevoie de talent (pe care nu il castiga, doare il are), are nevoie sa aiba o solida cultura generala, sa aiba ureche muzicala, sa fie sensibil/a si nu in ultimul rand sa isi asume faptul ca in general artistii au viata personala ratata. Eu am vrut sa dau la Conservator inainte de a urma calea pe care sunt acum. Evalueaza bine acest vis si vezi daca poti sa iti asiguri existenta din asta. Vorbesc foarte serios. Nu te lasa prada viselor fara fundament.

1 răspuns:
| Pardelian a răspuns:

Facultatea de teatru