| anonim_4396 a întrebat:

De la ce medie treci de la buget la taxa in facultate?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista o medie, totul depinde de mediile din semestrul / anul respectiv

| mixxjim a răspuns:

Depinde de la o facultate la alta, de numarul de locuri existente la buget si la taxa si de mediile obtinute de fiecare student in parte.

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Depinde de la o facultate la alta si ce locuri sunt.
Te pup, pa pa! :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e o medie fixa. Depinde citi sint cu medii foarte mari. Unde e concurenta mare, nici 9, 90 nu asigura un loc la buget. De ex, la medicina, ultima medie de intrare (inclusiv taxa) a fost 9, 86.

| sabrina103 a răspuns:

Trebuie sa te zbati pentru note. Sunt facultati unde cine avea 2 restante era la buget, cine avea 3 la taxa. Sau media generala 8, 05 la buget si dupa 8, 04 taxa. De regula poti sa-ti dai seama dupa notele pe care le iei in comparatie cu ale colegilor.