| VirusMan a întrebat:

La facultate la poli (buget) daca nu treci anul I (il repeti), vei fi trecut de la buget la taxa, nu-i-asa?, sau?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, va trebui sa platesti taxa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In teorie da treci la taxa, dar depinde cate locuri mai sunt la buget

| neutrino a răspuns:

Nu, anul I nu se repeta decat pe motive medicale sau in alte conditii speciale.

| VirusMan explică (pentru neutrino):

Imi pare rau sa-ti spun, dar tu chiar nu sti despre ce vorbesti

| neutrino a răspuns (pentru VirusMan):

Daca vei citi legea educatiei si regulamentele interioare ale institutiilor de invatamant superior vei avea ocazia sa vezi adevarul. Cel putin la facultatile serioase de stat, atunci cand ramai repetent in anul I, trebuie sa reiei totul de la inceput, inclusiv admiterea. Este usor sa critici pe cineva atunci cand nu cunosti adevarul. Faptul ca unele facultati inchid ochii la acest capitol, pentru a nu-si pierde "clientii", este cu totul altceva. O zi buna!