| Giulyana_Giuly_1991 a întrebat:

Din ce considerati ca se fac mai multi bani,coafor sau masaj?
Vreau sa fac un curs si nu stiu pe care sa il aleg, probabil ca mai tentata as fi sa aleg masaj, fiindca am mai facut asta, insa vreau sa va cer si voua parerea.

Răspuns Câştigător
| alex2009 a răspuns:

Salut iti zic o parere avizata eu sunt Asistent fiziokinetoterapeut si masaj
Treaba sta in felul urmator
Daca te angajezi la o firma cu contract ai in cele mai bune cazuri un salariu maxim de 2000 lei si depinde cate masaje ai 5-10 masaje in 8 ore (generale sau partiale) asta daca ai un contract de angajare
2. Mai ai o varianta sa ai contract de colaborare cu mai multe clinici adica
ai 3 masaje la cl inica x, mai ai inca 2 masaje la clinica y si inca 1 la clinica z dar varianta asta iti ocupa timp deoarece 2 masaje le ai intre ora 8 si 10
masaje ai intre 12 si 14 la alta clinica.
A3A varianta iti deschizi un Srl
Dar trebuie sa inchiriez un spatiu amenajat trebuie sa ai un calcul hartia pentru pat, uleiurile folosite la masaj+apa+curent etc
4 poti sa pui anunt pe olx dar este cam ciudat ca o sa fii sunata de tot felul de barbati dubiosi care te suna si vor masaj cu finalizare
in cei 6 ani de experienta am gasit destule ciudatenii
cursul de masaj cat dureaza?
Aveam o sefa care nu angaja maseur cu curs de cateva luni
Angajarile se faceau doar daca aveai postliceala sau facultate.
cea mai buna varianta este sa te angajezi la o firma de recuperare medicala unde procedurile inclusiv masajul sunt recomandate de un medic si de acolo poate te mai cheama un pacient acasa
cand ai mai lucrat in masaj cam care erau conditiile?
cati pacienti aveai?
din ce oras esti?
ce tipuri de masdsaj o sa inveti la curs?
Daca mergi la un hotel exista posibilitatea sa ti se ceara sa faci masaj cu bete de bambus, masaj cu roci vulcanice antiti celulitic sau relaxare
ca si idee masajul are si contra indicatii
exista posibilitatea sa fii platita la numarul de masaje efectuate.
seara buna!

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Din ambele. Dacă lucrezi pe cont propriu, mergi la vreo dama acasă, ii faci o freza "beton" și un masaj super și cistigi dublu. Asa ca, dacă poți, fa-le pe amindoua.

| Violleta2022 a răspuns:

Coafor

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La masaj trebuie sa faci si femeilor si barbatilor pe cand la coafor le faci numai femeiilor, la masaj vin grașii care au doua rînduri de burti, si muncesti degeaba daca nu ai forță ca ei nu simt nimic, faci bani din recomandari nu conteaza ce esti maseuza sau coafeza, daca esti bună pe meserie faci bani, daca nu stii si clientul /clienta nu este multumita nu vei face nimic, iar ca sa inveti bine meseria trebuie sa i ti dai silinta sa inveti si sa practici ceea ce inveti, ce varsta ai? Atit la masaj cit si la coafor vei sta toata ziua in picioare te vor durea picioarele si spatele groaznic, iar daca la masaj vine si un gras ai pus o.

| Giulyana_Giuly_1991 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 18 ani,nu vreau sa profesez permanent in asta,imi doresc sa merg ca facultate, dupa, probabil, sa raman acolo, insa, m-am gandit sa lucrez ceva in timpul facultatii ca sa mai fac un ban si m-am gandit la una din astea doua

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Giulyana_Giuly_1991):

Daca chiar vrei sa lucrezi ceva usor nu sa arunci niste bani pe cursuri cu care nu vei face nimic daca nu esti rezistentă fizic, angajeaza te la Kfc sau Mec Donald s, acolo sunt fete si baieti tineri studenti studente care fac un ban in timpul vacantei, mult succes in ceea i ti alegi sa faci.

Răspuns utilizator avertizat
| CIaudiu a răspuns:

Masaj erotic