| E7060026 a întrebat:

Doresc sa anvat limbaje de programare care sunt cele mai folosite limbaje

6 răspunsuri:
| Happy Man a răspuns:

Java, C, C++, HTML...

suntserios
| suntserios a răspuns:

C++ ar trebuie sa fie primul limbaj daca vrei sa inveti programare asa cum trebui. niciun alt limbaj nu te invata sa lucrezi cu memoria asa cum te invata c++.

cele mai folosite sunt php, c#, java, c++

| vlady434 a răspuns:

Cele mai folosite, si zic eu si usoare sunt :C++ si Pascal. C++ mi se pare mai usor, dar ambele seamana, cu cateva exceptii mici in program.

| stapanullumii a răspuns:

Incerca MinGW C++, este cel mai nou limbaj folosit in programarea primara. si mai flexibil decat C, deci C++

| BestHelper a răspuns:

HTML C++ dar daca esti la inceput iti recomand Phyton si Pearl sunt cele mai usoare.Pe parcurs poate o sa inveti si JAVA care este foarte greu. Daca vrei sa devi programator renumit invata si Brainf*ck sau L33T astea sunt vechi si puternice.

| nolan2 a răspuns:

Engleza, Franceza