| CiprianRB1 a întrebat:

După ce termin facultatea de silvicultura, cum mă pot angaja pe acest domeniu? Adică la Garda forestieră

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Te poti angaja ca inginer silvic si raportezi Inspectoratului silvic teritorial.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Teoretic da, când garda scoate posturi la "ocupare" și tu ești alesul

Dar in mod cert nu, fără facultate!

| ReddY25 a răspuns:

Pe pile sau cv de genul am mai auzit

| mi25 a răspuns:

La garda forestiera sunt angajati ingineri cu oarice experienta, nu absolventi de facultate.

| aihao a răspuns:

Cu șpagă sau pile puternice, cum se fac toate angajările la stat