| stefanb a întrebat:

Dupa ce termin scoala de subofiteri de pompieri si ies pe salariu, mai pot opta pentru Academia de Politie, Facultatea de Pompieri? Si daca da, cum se procedeaza, trebuie sa imi dau demisia de la subofiteri sau?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da! Poti opta si faci academia fara sa-i dai demisia. Dai examen si daca reusesti te scoate din campul muncii si mergi la academie.

| mi25 a răspuns:

Dupa ce esti incadrat ca subofiter, poti sa urmezi Academia de Politie in doua feluri:
1. Fara s-ti dai demisia. In acest caz trebuie sa iti aprobe esaloanele superioare. De regula se aproba dupa doi-trei ani de la incadrare si daca ai rezultate si o comportare foarte buna.
Daca esti admis esti trecut in rezerva si trecut pe post de student al Academiei de politie.
2. Iti dai demisia, platesti scolarizarea si urmezi cursurile Academiei. In acest caz trebuie sa obtii cocdiu sau permisie pentru a sustine examenele, ca sa nu-ti dai demisia inainte de a reusi la examenul de admitere.

| mi25 a răspuns:

@Raulcosmin1983777
La pompieri? Ce are coruptia cu pompierii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dc ai lucra in cel mai corupt sistem M.A.I?