| Vectra1 a întrebat:

Ce parere aveti de scolile de subofiteri pompieri, jandarmi si politie. Este chiar atat de bine acolo ( cand iesi pe salariu ma refer)? Adica 30 mil+ dupa doar un an de scoala? Chiar este asa roz viata acolo?

14 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am fost militar toata viata si nu-mi pare rau. Daca as fi tanar si as gandi cu mintea de acum m-as duce la politie.

Răspuns utilizator avertizat
| Wr3nch a răspuns:

laughing Daca ti se pare roz sa intervii ca jandarm la proteste si sa fi injurat de toata lumea (sau sa te bagi cand omeni se bat si au loc incidente) ori sa intri intr-o cladire care mai are un pic si cade ca sa salvezi pe cineva atunci dalaughing Nu le da nimeni 3000 pentru ca stau la birou si joaca Candy Crush.

Răspuns utilizator avertizat
| Wr3nch a răspuns (pentru Joker3134):

Man primesti bani pentru riscurile inerente, nu pentru ca faci ceva activ. Intrii intr-o casa in flacari, cade o grinda pe tine, R.I.P. Dai peste ceva interlop ninja cu sabie, si pam pam cateva taieturi bonuslaughing La maistri militari nu am exemplu, dar si ei trebuie sa urmeze ceva protocoale. Da, in genere nu pare ca faci ceva dificil, dar tot nu e usor.

Răspuns utilizator avertizat
| Wr3nch a răspuns (pentru Joker3134):

In cazul asta nu, dar depinde de tine daca reusesti sa ajungi, pentru ca de oobicei is posturi limitate si pana se pensioneaza cineva nu e loc.

Răspuns utilizator avertizat
| DeathIncarnate a răspuns:

Cam asa e si faza cu salariul si vezi ca daca ai studii superioare te mai ridica in grad si implicit mai multe facilitati.

Răspuns utilizator avertizat
| debarasator63 a răspuns:

Nu e deloc roz, dar daca iti place poti sa mergi sa faci o scoala de subofiteri.

Răspuns utilizator avertizat