| octa2021 a întrebat:

Dupa ce termini facultatea de pshiologie iti gasesti un loc de munca repede?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te asteapta la poarta.

| whatevernvm a răspuns:

Depinde cât de bun ești

| eckblume a răspuns:

Dupa ce termeni facultatea poti sa ai drept de libera practica daca primesti aprobare de la colegiul psihologilor. E important sa faci si master la psihologie fiindca reprezinta specializarea ta ca psiholog:educational, clinician, psihoterapeut etc.
Daca vrei cabinet individual trebuie sa obtii niste fonduri, trebuie sa iti cumperi anumite teste care consta - trebuie sa aiba licenta - dar poti folosi si teste free la inceput.
Un psiholog poate lucra in spitale, organizatii, scoli, penitenciare. Acum depinde de fiecare cat de repede isi gaseste de lucru.
Daca ai si modulul psihopedagogic poti lucra ca profesor de psihologie in invatamant.