| AkiraYume a întrebat:

După ce termini medicina generală ( civilă ) poți să te înrolezi în armată și să pleci pe front? Pe ce ramură trebuie să fi specializat (rezidențiatul )?

1 răspuns:
| DeathLord93 a răspuns:

Hmm stiam ca exista o ramura a facultati numita medicina militara in fine.
Dupa ce termini medicina te angajezi ca medic intr-o structura a MaPn si pe parcurs daca vei avea ocazia vei pleca dar greu pentru ca se cauta medici foarte buni si cu experienta
Oricum vei putea ramane medic pe o unitate militara sau ofiter in structura respectiva pe directia medicala asta in cazul in care la acel moment inca nu au nevoie de medici