| Lemonademaker7682gouer a întrebat:

Dacă te înrolezi ca soldat în armată și semnezi un contract, câți ani trebuie sa stai până poți să pleci, fără să despăgubești armata pentru că ai plecat înainte să se termine contractul?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Exact: durata inscrisa in contract.

| darrio2007 a răspuns:

Pana termini contractul pentru care ai semnat. De regula este pe 5 ani. Vrei sa mai ramai in armata, faci alt contract.

| Violleta2022 a răspuns:

Contractele sunt pe cate 5 ani!
Este impsoibil sa pleci inainte de termianrea unui contract, acnd esti in armata!
In aramata nu se joaca nimeni cu vrutul sau nevrutul sa faci armata, odata ce ai semnat contractul cu ei, esti obligat sa stai fix 5 ani, asa cum este contractul.

Răspuns utilizator avertizat