| Fiction a întrebat:

Dupa parerea voastra,cand iti alegi meseria,ce e mai important:sa iti placa ceea ce faci, ori conteaza ca venitul sa fie mare?

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Cel mai important lucru in viata, dupa sanatate si familie este profesia; iar pentru a fi un bun specialist trebuie neaparat ca meseria pe care o alegi sa-ti placa.Placandu-ti ceea ce faci, vei fi eficient, atent si alert la toate aspectele muncii, vei ajunge sa fii considerat un specialist in domeniu si iti vei gasi cu usurinta un loc de munca si chiar vei obtine un salariu bun, dat fiind ca orice director sau patron va fi interesat ca societatea sau firma sa sa aiba buni specialisti.Vei reusi astfel sa ai o situatie materiala confortabila facand si ceea ce-ti place.Numai bine.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Conteaza sa iti placa ca altfel oricat de mare ar fi venitul nu rezisti o viata

| Elliana534 a răspuns:

Eu ma gidez dupa aman 2 designer multi bani si o placere mare

| ElaIliesi a răspuns:

Sa iti placa ce faci, cu timpul vei deveni bun si vei castiga oricum f bine

| Wooo a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=1_Uzb1h1l3g

LINK MAGIC >>> http://www.vivasms.ro/h/5f48a30a95

Alatura-te celei mai cool comunitati si primesti promotii targetate si personalizate, discounturi, oferte last minute, invitatii pentru evenimente direct pe telefonul tau mobil!
In plus, castigi bani. Pentru fiecare SMS pe care il primesti de la vivaSMS esti platit. Vrei mai mult? Recomanzi prietenilor tai si esti platit pentru fiecare SMS primit de ei si membrii recomandati de ei.
In acelasi timp si companiile sunt incantate sa trimita oferte care ti se potrivesc perfect si sunt pe gustul tau.
Sa nu uiti totusi de investitii profitabile >>>
https://uinvest.com.ua/? amigosid=32587

| Synevix a răspuns:

Ambele sunt foarte importante, dar cel mai important este sa iti placa ceea ce faci deoarece nu cred ca o sa iti convina sa te trezesti in fiecare dimineata cu gandul " off, iar ma duc la lucru"... (Funda)? big grin

| Birjovanu_Anca-Mihaela_1965 a răspuns:

Crede-ma,iti spun di proprie experienta; sa iti alegi meseria care ti se potriveste, care iti place, care sa-ti fie draga.E cumplit sa faci ceva ce nu poti sa duci Eu sunt in aceasta situatie si nu prea mai am solutii de schimbare acum