| Razvan681 a întrebat:

După părerea voastră, care este cel mai bănos job în România? Nu vreau răspunsuri inutile, așa că vă rog, fiți amabili.

35 răspunsuri:
| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Faci o facultate, te inscrii intr-un partid, muti harti de colo colo, esti mereu prezent in toate mitingurile, "pupi in fund
" pe cativa de aia mai batrani si incet ajungi consilier, primar, prefect, deputat, parlamentar si de ce nu vreun ministru... Atunci sa vezi cati bani faci din furaciuni?
Si ca meserii banoase sunt banking-ul, it-ul, medicina, armata si politia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Încă sunt sportivi: Cristina Neagu, Ibrahima Balde, Denis Alibec. Dan Petrescu are 80.000 salariu.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Si priveste-i pe restul ce exemple au dat, cand Dan Petrescu are 80.000 de euro,, iar meseriile spuse de ei in cele mai bune cazuri ajung la 100 de milioane.

E clar, sportul e rege si la dat salarii, nu doar in unele lucruri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Sunt salarii mai mari de bugetari, dar da, salariul lui Petrescu e imens.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai linistit, el macar face treaba intr-un campionat ca Romania, o face pe CFR campioana, in timp ce altii castiga de 20 de ori mai mult, tot din fotbal stand degeaba...
In fotbal sumele nu mai au relevanta, piata e schimbata.