| Ronni a întrebat:

După părerea voastra cine are mai multă putere femeia sau bărbatul. Vreau răspunsuri bine argumentate.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tot ce vezi in lumea asta a inceput de la barbat, el a fost initiatorul inventiilor, dupa femeia s-a alaturat sa ajute cu alte idei pentru productivitate si dezvoltare, in teorie se lucreaza cot la cot dar barbatul ar fi pe prim plan si femeia un fel de ajutor la nevoie.

| Bacemi a răspuns:

Cea mai multa putere o are cel care nu face uz de puterea lui, desi ar putea si chiar ar fi indreptatit sa o faca.

| darrio2007 a răspuns:

Ca putere fizica, barbatul.Logic.Ca putere psihica si de convingere, femeia.Deci,femeia este mai puternica.

| mona a răspuns:

In general barbatul are mai multa putere din toate punctele de vedere dar sunt si barbati unde in afara de forta fizica nu mai detin nicio putere-genul ala de barbati care sunt ca niste catelusi dresati in fata femeilor

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Daca vorbim de putere fizica, evident ca barbatul.
Daca vorbim de puterea de convingere, seductie etc, aici femeia detine ceea mai mare putere.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Fizic, barbatul este mai puternic.
Asta este ceva logic, barbatii au musculatura mult mai bine dezvoltata decat femeile.
Dar din punct de vedere psihic, femeia este superioara.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Ca fizic,barbatul este mai puternic(in general)dar ca vointa, hotarare, ambitie, convingere, acestea se pot atribui femeii.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Te poate sugruma persuasiunea unei femei, dacă ești prea slab.
Depinde acum.Sunt și femei care practică culturismul, deci nu pot spune neapărat că din punct de vedere fizic bărbatul este superior femeii.Depinde.

| Earthroot a răspuns:

E discutabil in ce context.

| Angelaaa a răspuns:

Femeia. Ea e baza, cu picioarele pe pamant ( dar nu le confunda cu pustoaicele de azi) stie sa te indrume si multe altele.