| anonim_4396 a întrebat:

E greu sa ajungi patriarh? Cat castiga unul?

31 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Ai vrut sa scrii un pariah? Simplu. Prin trolling. Dar dureaza. Daca ai vrut sa scrii totusi patriarh, trebuie sa fi intai calugar sau preot celibat, dupa aia sa urci treptele ierarhice, e mai multa intriga decat la reality shourile gen ''Big Brother''.

| anonim_4396 explică (pentru minrest):

Mersi
Oricum, intrebarea e la caterinca

| cristimihailov a răspuns:

E cam greu. E coada pe acolo.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Vrei sa calci pe urmele celor mai mari escroci?

| anonim_4396 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Evident

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pana ajungi tu sa te faci suntem pana la gat in NWO si popii vor fi disparuti de mult.

| anonim_4396 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Deci tu crezi in masonerie si NWO, sa stii ca sunt niste teorii ale conspiratiei

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tinere... numai masonii cred in masonerie, eu nu cred. Eu stiu ca ei exista si nu dosm. In rest...esti mic. Tine capul la cutie. Nici nu te intereseaza, daca te interesa stiai mai multe.

| anonim_4396 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Pai nu prea ma intereseaza masoneria

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te intereseaza, f bine dar nu baga texte despre ce nu stii. Mai crede lumea ca esti vreun savant si ia de bun ce spui. O minciuna repetata de unii/altii la nesfarsit devine luata de adevar.

| anonim_4396 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Intrebarea mea n-are legatura cu ce ai zis tu, asa ca nu caute cineva pe aici de Iluminati

| untu a răspuns:

Da,este foarte greu! E foarte mult de munca, trebuie sa inveti mai intai scoala cu 8 clase, numai sa ai note de 10, dai examenul de capacitate si sa iei 10, apoi sa faci seminarul teologic liceal cu 4 clase (clasele 9, 10, 11 si 12) si termini cu nota 10 si iei examenul de bacalaureat cu 10, apoi sa intri intr-o faculatate de teologie,apoi sa faci mai intai diacon, apoi sa faci preot prin hirotonire, apoi sa ajungi episcop, apoi mitropolit si apoi sa ajungi in fine patriarh! Dar trebuie multa slujire si cu mult devotament fata de Domnul Iisus Hristos si o multime de fapte bune caritabile, e foarte multa munca ca sa ajungi sa ai un salariu de 80 milioane de lei vechi!

| BroascaCuElice a răspuns:

Fara numar

| anonim_4396 explică (pentru BroascaCuElice):

Deci devin Bill Gates de Romania

| GreenVoid a răspuns:

Deja faptul ca unicul lucru pe care il intrebi e cat se castiga esti pe drumul ce bun, o sa fii un patriarh veritabillaughing

| anonim_4396 explică (pentru GreenVoid):

Mersi
O sa fiu urmatorul Daniel

| floryn1993 a răspuns:

Numai daca itit place sa mergi la biserica? rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru floryn1993):

Sunt ateu dar pentru bani fac orice laughing

| floryn1993 a răspuns:

Numai daca crezi in Asenie Boca, el face toti bani rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru floryn1993):

Ma inchin la el

| floryn1993 a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor Stai inchis intr-o manastire de acum si pana in veci, si vei fii sfintit rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru floryn1993):

O sa stau
Sfantul Cruce suna cam ciudat dar ok

| floryn1993 a răspuns (pentru anonim_4396):

In post si rugaciune

| anonim_4396 explică (pentru floryn1993):

Am bani de ma enerveaza
Deci e ok

| GreenVoid a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu la cine te referi da bafta oricumlaughing

| anonim_4396 explică (pentru GreenVoid):

Patriarhul Daniel

| GreenVoid a răspuns (pentru anonim_4396):

Lol...sa fii mai bun ca el atunci.Ca eu nu.l stiu laughing

| anonim_4396 explică (pentru GreenVoid):

O sa fiu

| brioșicaviolet23 a răspuns:

Daca iti place biserica nu ar trebui sa fie foarte greu.Nu stiu cat castiga, dar castiga destul de mult