| libertate a întrebat:

E greu sa fi medic veterinar? Si daca faci o facultate in acest domeniu iti gasesti usor de lucru?

2 răspunsuri:
| Ioana22B a răspuns:

Facultatea dureaza 6 ani, iar apoi iti gasesti de lucru dar e greu.
De cele mai multe ori esti trimis la tara sa le faci injectii vacilor sau gainilor, injectii care taranii saraci nu au bani sa le plateasca si te trezesti ca tu trebuie sa suporti costurile.Pe laga asta ca trebuie sa faci naveta sau chiar sa te muti...deci nu prea as recomanda.
Stiu asta pentru ca am o cunostinta in domeniu, a profesat vreo 3 ani ca medic veterinar si dupa s-a apucat de alcv ca era prea de tot, taranii nu ii plateau medicamenetele care trebuia el sa le administreze animalelor lorwinking Oricum daca iti plac animalele poti incercawinking

| MyShadow a răspuns:

Aici e vorba de noroc. Facultate e grea, doar e medicina, insa mai usoara ca doar sunt animale. Lucru iti gasesti daca stii unde sa intrebi. Dar cred ca da, mai ales daca nu stai in capitala. Insa in aceasta "era" animalele sunt tratate foarte bine.