| Mwha a întrebat:

Care este cea mai buna facultate pe care trebuie sa o faci ca sa devii? Cati bani castiga un medic veterinar?

Răspuns Câştigător
| Pişcoţica a răspuns:

Heiii.

Salarul este in jur de 2.500 lei - 6.000
Depinde de gradul care devii.
Medicul veterinar primar/gradul I va beneficia de un salariu între 4. 620 şi 5. 850 de lei, cel cu gradul II, între 3. 390 şi 4. 320 de lei, cel cu gradul III, între 2. 640 şi 3. 330 de lei, iar medicul veterinar debutant va pleca de la un salariu de 2. 520 de lei;

Cât despre facultate, trebuie să fi studentă la medicina veterinară.

Cheers. Pişcoţica.winking