| itusinva a întrebat:

E mai usoara(efort fizic ) meseria de electrician auto ca ceea de mecanic auto?

3 răspunsuri:
| mat31new a răspuns:

Da, pentru ca te ocupi doar de cabluri si intrerupatoare/butoane.

| adych a răspuns:

Ca electrician auto depui mai mult efort intelectual iar ca mecaninc esti pe partea fizica, dar parerea mea e ca meseria de electrician e mult mai banoasa

| ioachimb a răspuns:

Mecanic auto e mai banoasa, pentru ca inveti in primul rand sa repari masina... Electricieni auto dupa cate stiu eu nu prea se cauta, dar mecanic auto da.