| irinuta1113 a întrebat:

E mai usor in Londra sa inveti la universitate sau in Romania?

Răspuns Câştigător
| Gabriell1992 a răspuns:

Sincer, in Romania se pune mare accent pe memorare, in Anglia se pune accent pe creativitate, lucrul in echipa si multe altele. In Anglia, profesorii vor avea asteptari foarte mari de la tine, dar ai si multe facilitati acolo, laboratoare moderne, biblioteci foarte mari, vei fii indrumata in finalizarea unui proiect propriu. Daca ai posibilitatea sa studiezi acolo, du-te, dar este bine sa stii limba engleza la un nivel foarte ridicat.

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Mai greu e în Anglia.

| Oana92 a răspuns:

Normal ca e mai greu in Londra, acolo se face scoala! Dar macar inveti ceva, nu termini o scoala si esti capabil doar sa reproduci sute de pagini!

Sfatul meu: daca ai posibilitatea financiara de a studia in strainatate nu sta pe ganduri! Cred ca si in Africa se face scoala mai bine ca la noi...

| Jimtheghost a răspuns:

Eu cred ca e mult mai greu in Anglia decat aici. Desi si aici sunt standarde ridicate.

| Iliotropion a răspuns:

E greu în Regat, nu merge cu copiatul am înțeles că pentru unii studenți statul credita studiile cu condiția ca după terminare și angajare, studenții să returneze cheltuielile de școlarizare ca și cum ar plăti niște rate, doar dacă se angjează.
Interesează-te dacă ai putea beneficia.

Răspuns utilizator avertizat