| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Este bun liceul Spiru Haret?(Din Ploiesti)
Mama zice ca in niciun caz nu trebuie sa intru acolo.
Cel mai ok ma inteleg cu materiile: romana,engleza,istorie,geografie
Fizica, mate, chimie= 0

3 răspunsuri:
| Codatu007 a răspuns:

In acest caz orienteaza-te spre un liceu teoretic cu profil uman! Mai pe scurt profilul Filologie. Dupa parerea mea un profil frumos, faci matematica/fizica/chimie doar 2 ani dar sunt lucruri elementare, in niciun caz ce ofera matematica informatica. Sa nu mai zic ca la filo dai bac din materiile precizate de tine.

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru Codatu007):

Daca urmez acest profil ce pot ajunge in viata?(cu tot cu facultate)

| Codatu007 a răspuns (pentru Gabriel_Ianis_2000):

Se spune ca nu ai prea multe optiuni dupa cica. Dar dupa parerea mea poti face orice facultate vrei dupa. Optiuni ar fi translator, profesor de romana engleza franceza etc. Politist, Agent. Depinde de ce vrei tu sa faci.