| Alex2k1 a întrebat:

Examenul de fizică a fost scos din admiterea la pompieri, așa-i?

1 răspuns:
| Cosimo11 a răspuns:

La subofiteri da.Se dau doar 30 de intrebari de matematica M2.Dar pana aici ai de trecut traseul aplicativ viza medicala si testul psihologic.Si eu vreau sa dau la pompieri

| Alex2k1 explică (pentru Cosimo11):

Și eu, anul trecut nu am fost pregătit, m-am înscris la o facultate ca să nu pierd nimic, însă anul acesta vreau să mă pregătesc și să îmi ating scopul, până acum, dorința de a deveni pompier este mai slipitoare decât oricare alta

| Cosimo11 a răspuns (pentru Alex2k1):

Pai examenul e acum in ianuarie sau februarie.Sau tu vrei sa dai la anul? Daca dai la anul poate ne intalnimhappy

| Alex2k1 explică (pentru Cosimo11):

Se poate da și prin iunie iulie, din câte știu

| Cosimo11 a răspuns (pentru Alex2k1):

Nu se poate...In toamna ai cele 3 probe iar in iarna examenul scris

| Alex2k1 explică (pentru Cosimo11):

Pe site ul oficial ISU Mehedinți scrie că dosarele se depun începând cu luna aprilie

| Cosimo11 a răspuns (pentru Alex2k1):

Cauta scoala de la Boldesti..Acolo te faci pompier

| Alex2k1 explică (pentru Cosimo11):

Știu. Tu ești la liceu de zici că dai anul următor sau?

| Cosimo11 a răspuns (pentru Alex2k1):

Da