| anonim_4396 a întrebat:

Exista facultati in tara, de preferat in Bucuresti la care se intra fara admitere si sa se faca inscrierea sau admiterea pe baza de dosar in august/septembrie?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Aproape toate facultatile private.

Si unele de la universitatile de stat. De exemplu UTCB, USAMVB, Politehnica (aici am vazut eu cu ochii mei ca la unele facultati chiar se roaga de tine sa te inscrii la ei, dar pe cat e de usor sa intri pe atat e de greu sa si iesi laughing )

| Dalmore a răspuns:

Cam toate facultatile din Brasov sunt cu dosar.
Si cred ca si ASE-ul din Bucuresti, dar nu sunt sigura.