| Mihai18G a întrebat:

La Universitatea Politehnica Bucuresti sunt se poate intra si pe baza de dosar, fara examen?
Mai spuneti-mi si mie facultati din Bucuresti unde sa pot intra pe baza de dosar (fara sa mai sustin examen acolo de admitere)
Multumesc!

6 răspunsuri:
| Piscotel a răspuns:

Sunt anumite facultati la UPB unde se intra pe baza de dosar. Eu stiu doar de FAIMA...dar mai sunt cateva. La ASE si Universitatea Bucuresti se intra doar pe dosar. Bafta!

| plasticsmile a răspuns:

La ASE se intra pe baza de dosar

| Ramy_1809 a răspuns:

Ase

| bogo_9701 a răspuns:

Depinde de facultate... unde vrei sa mergi?

| greenking a răspuns:

Una dintre facultatile din cadrul politehnicii la care se intra pe baza de dosar este FAIMA dar mai este si facultatea de inginerie electrica, inginerie medicala, si mai sunt vreo cateva.

| Habara_Ciprian_1969 a răspuns:

La ce facultati de la universitate f taxa pot intra f examen