| afrodita3333 a întrebat:

Exista pe site-urile de job-uri oferte de locuri de munca pentru cei minori? Vreau sa-mi iau un job la vara dar nu stiu ce job, nu vreau sa lucres in baruri/restauranta. Aveti idee?

4 răspunsuri:
| emilitalia a răspuns:

Prin lege persoanele care nu au implinit inca varsta de 18 ani (deci minori) nu pot fi angajati legal. Daca cineva te angajeaza la negru o face pe spatele lui deoarece este foarte posibil sa faca puscarie.

| onasis1961 a răspuns:

Dacă ai sub 16 ani este greu că nu-şi asumă nimeni riscul să aibă dosar penal.

Răspuns utilizator avertizat